EMPERYALİST PATENTLİ FAŞİST TÜRK DEVLETİ, YENİ KATLİAMLARIYLA EZİLEN ULUS VE HALKLARA TERÖRİST SALDIRILARINA DEVAM EDİYOR!

67 Nolu Açıklama        

                                                                                                                                                                                                               Biryandan emperyalistler arası çelişkilerle ve diğer yandan  buna paralel faşist Türk hakim sınıfları ve klikleri arasındaki statejik uşaklıkta karşılıklı dalaşları, yeni saldırı politikalarıyla devam ediyor.      

İnsana ve emeğe düşman sömürü ve zülüm devletleri ve sistemleri, varlıklarını daha köklü ve uzun süreli hale getirmek için ezilen ulus ve halklara pervazsızca saldırılarını geçmişte olduğu gibi bugünde sürdürüyorlar.                                                                                                                                                 

Feodal despotik Osmanlı devletinin ezilen ulus, diğer inanç sistemleri ve yoksul köylülere karşı vahşi katliamları kendine rehber edinen emperyalistlerin stratejik uşağı faşist Kemalist Türk devleti, Ermeni ve Kürt ulusları başta olmak üzere diğer milliyetlere ve işçi- köylü ve tüm ezilenlere yönelik vahşi saldırılarını yalan ve demogoji eşliğinde psikolojik saldırı kampanyalarıyla çok yönlü olarak sürdürüyor.                                                                                                                                   

Ermeni, Şeyh Sait, Ağrı, Zilan, Koçgiri, Dersim, Çorum, Malatya, Maraş, Lice, Sivas vb katliamları ile soykirimci tarihini, başına ABD nin çektiği emperyalist politikalarına paralel bir yönelim doğrultusunda Türk devleti, yukarıdan aşağıya yeniden yapılandırılma sürecinde,Türkiye-Kuzey Kürdistan uluslarına, halklarına, tüm ilerici, devrimci ve komünist güçlerine yönelikde hem saldırılarını yoğunlaştırmakta hemde çeşitli yanılsamalar yaratmak için pratik politakalar geliştirmektedir.

Emperyalist patentli terörist politikalarını, kamuoyuna  Kürt ulusal hareketi ve devrimci komünistlerin eylemleri şeklinde lanse ederek halkımız üzerinde bilinç bulanıklığı yaratmak isteyen katil terörist Kemalist Türk devleti ve  faşist ordusu, önümüzdeki süreçlerde daha fazla baskı ve katliamların örgütleyicisi ve pratikte uygulayıcısı olduğunun mesajını da vermektedir. 

Emperyalist efendilerine göbekten bağımlı Türk hakim sınıfları ve klikleri kendilerine sunulan uşaklık konseptine bağlı bir canhıraçlık içerisinde gecesini gündüzüne katmış durumdadır.                                                         

Ergenekon davası altında kendilerini aklamaya çalışan faşist ve Kemalist Türk devleti ve bilimum uşak uzantıları, bazı çelişki ve gelişmelerden rahatsız olacak ki, hala esasta bizzat kendisi olan yeni Ergenekonlarını yeni baskı, şiddet ve katliamlar  gerçekleştirmek  üzere şimdiden devreye sokmuş durumdadır. AKP ye yönelik kapatma davası da  bu konseptin ve kendi aralarındaki it dalaşlarının bir sonucudur.

Emperalistler, Genelkurmay, Milli Güvenlik Kurulu, Anayasa Mahkemesi, Yargitay, Emniyet, AKP, CHP, MHP, Ergenekon, vd lerinin bilesimi, fasist Kemalist Türk devletinin ta kendisidir. Dolaysisyla Türkiye-Kuzey Kürdistan`daki ezilen ulus ve inanc sistemleride dahil olmak üzere bütün halkimizin her alanda Türk devletine karsi topyekün savas yürüterek iktidari ele gecirmelidir.                                                                                                                                                                    

27 Temmuz da İstanbul Güngören’de halkımızdan onlarca ölü ve yüzün üzerinde de yaralının olduğu vahşi katliam, faşist Kemalist Türk devletinin bir terörüdür. Halkımızı hedef alan bu katliamı şiddetle kınıyor ve Türkiye-Kuzey Kürdistan’daki halkımızı, tüm ilerici ve devrimci güçleri, emperyalizme ve uşağı Türk devletine karşı ortak direniş ve mücadele etmeye çağırıyoruz.                                                                                                                                                                     

Maoist Komünist Partisi

Merkez Komitesi-Siyasi Bürosu                                                                                                                                                                                        

                                                                                 Ağustos 2008

Önceki İçerikON İKİLERİN DİRENME VE KAZANMA AZMİYLE, GÜNÜN VE ANIN GÖREVLERİNE SARILALIM!
Sonraki İçerik‘’Demokratikleşme’’yle Büyütülen Kürt Mezalimi ve Selendi ‘’Tehciri’’!