17`LER, TARİHTEN GELİP TARİH YARATARAK, YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR!

64 Nolu Açıklama

İşçiler, Köylüler, Emekçiler, Yoldaşlar;

Çeyrek asrı aşan tarihiyle 15 Eylül 2002`de 1. Kongresini ve 2007 yılında ise 2. Kongresini daha yüksek bir bilinçle gerçekleştirerek yeni bir sürece giren partimiz Maoist Komünist Partisi (MKP), halklarımızın kurtuluşunda uzun ve meşakkatli mücadelesine devam etmektedir.

1. Kongremiz, Marksist-Leninist-Maoist (MLM) hareketin tarihinde bilimsel ideolojimizin daha ileri bir seviyede kavranılmasında, yeni nitel bir adımı ifade etmektedir.

TKP(ML)`den MKP`ye Bu Tarih Bizim! “ şiarıyla Parti tarihimizin muhasebe edilmesi, geçmiş hatalardan dersler çıkarılarak stratejik önderliğin öneminin kavranması, Halk Savaşının berrak bir kavrayışla somut örgütlenmesi hedeflerinin belirlenmesinde ve daha bir dizi konularda 1. Kongremiz ile özdeşleşen 17`ler, yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

Tarihten gelip tarih yaratan 15`ler, 9`lar, 10`lar, 11`ler, 13`ler ve 17`ler, Türkiye-Kuzey Kürdistan`da sınıf bilinçli proletaryanın ve çeşitli milliyetlerden halkların bağımsızlık, yeni demokrasi, sosyalizm ve komünizm mücadelesinin baş eğmez önderleri olarak kanla yazılan tarihimizde önemle yerlerini almışlardır.

İMF ve Dünya Bankası aracılığıyla ekonomik politik saldırılarında sınır tanımayan emperyalistler ve yerli uşak-işbirlikçi rejimler, dünyada ve ülkemizde halkların ve ezilen ulusların meşru, demokratik ve devrimci mücadelelerine karşı pervasızlaştıkça acizleşmekte, acizleştikçe de saldırganlaşmaktadır.

Her geçen gün halkımızın daha fazla nefretini kazanan zalim sömürücü sınıflar, emperyalist dünya sistemini nasıl daha fazla yaşatacağı politikaları karşısında, dünyanın değişik bölgelerinde parçalı ve dağınık da olsa direnen ve savaşan halkları ve ezilen ulusları ve onların öncü devrimci ve komünistlerini bekleyen tarihi görevlerle karşı karşıyadır.

Halkların, ezilen ulus ve milliyetlerin, bin bir türlü yalan, aldatmaca ve demagojik emperyalist politikalara ve stratejik uşak iktidarlara karşı, bütün halkların ve ezilen ulusların kardeşliği ve birliği şiarıyla ortak direniş ve mücadele yöntemleri geliştirmek durumundayız.

Başını ABD`nin çektiği emperyalist tekellere ve her bir coğrafyadaki işbirlikçi-uşak rejimlerine karşı, geçmiş tarihi tecrübelerimizden de doğru dersler çıkararak yeni sentezler ile teorik ve pratik mücadelemizi ilerletmek zorundayız. İbrahim`den bu güne 1. ve 2. Kongremizin ve 17`lerin bilimsel ruhuna ve yöntemine yakışanda budur.

17`ler, Kaypakkaya`dan bu güne MLM`den aldığı güçle Türkiye-Kuzey Kürdistan toplumunun Demokratik Halk Devrimi, sosyalizm ve komünizm hedefine ulaşmak için yükseltilen komünizm bayrağını, Mercan`da zaferle dalgalandırmıştır.

17`ler, reformistleşerek düzeniçileşmenin ve revizyonistleşerek karşı devrime iltihak etmenin yoğunlaştırıldığı günümüz dünyasında, politik iktidar bilinciyle Maoist ideolojik bir duruş ve savaş çağrısıdır.

Eğilmez baş ve çelik yürekleriyle Mercan`da can feda direnen 17`ler; ideolojik-politik-örgütsel-askeri ve kültürel olarak Türkiye-Kuzey Kürdistan halklarına, Halk Savaşında ısrar çağrısıdır.

Sınıf mücadelesi tarihinin gerçek kahramanı olan kitlelerin gerçek kurtuluşu için canlarını seve seve feda eden 17`lere andımız olsun ki;

Biz Kazanacağız, Halk Kazanacak, Halk Savaşı Kazanacak!

17`ler, Komünizme Kadar Mücadelemizde Kavga Bayraklarımızdır!

17`ler, Halk Savaşında Israr Çağrısıdır!

TKP(ML)`den MKP`ye Şan Olsun Parti Tarihimize!

Selam Olsun Vartinik`ten Mercan`a ve Bugünlere,

Halk Savaşında Yürüyenlere!

Reformizme ve Revizyonizme Karşı, 17`lerin Kızıl Bayrağını Daha Fazla Yükseltelim!

Yaşasın Halk Savaşı!

Maoist Komünist Parti

Merkez Komitesi-Siyasi Bürosu

Önceki İçerik15-16 HAZİRAN 1971 İŞÇİ DİRENİŞİ, DEVRİMCİ MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR!
Sonraki İçerikSİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ! KAHROLSUN FAŞİST TÜRK DEVLETİ VE ELİ KANLI KATİLLERİ!